Przemysł i produkcja - certyfikaty zarządzania jakością

W każdej firmie należy zadbać o jak najlepszą jakość produktów zgodnie z wdrożonymi przepisami, co pomaga prężnie się rozwijać i zdobywać nowe rynki zbytu. Stosowanie z certyfikacji produktu jest aktualnie kwestią, która jest niezbędna w przypadku prowadzenia działalności związanej z przemysłem i produkcją.


9001

Norma ISO 9001 odnosi się do zbioru wymagań dotyczących całej organizacji, jak i konkretnych obszarów zarządzania w przedsiębiorstwie. Zawiera ona ogólne wymaganie, które odnoszą się do potrzeby wdrożenia procesowego podejścia do zarządzania, czyli określenie zależności, procesów, jak i warunków realizacji działań, nadzoru oraz rozwoju firmy.

Certyfikat ISO 9001

14001

ISO 14001 to norma, którą określiła Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, wskazująca wymagania dotyczące systemu zarządzania środowiskowego. Ma ona na celu dostarczyć firmom niezbędne elementy skutecznego systemu zarządzania środowiskowego, co pozwala osiągnąć aspekty ekonomiczne oraz środowiskowe. Ponadto, jest przeznaczona dla każdej organizacji, bez względu na jej rodzaj, czy wielkość. Jej zadaniem jest głównie wspomaganie ochrony środowiska.

Certyfikat ISO 14001

45001

Norma ISO 45001 jest systemem zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy - zachęca do systemowego zarządzania wszelkimi działaniami w firmie, które prowadzić powinny do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie organizacji. Pamiętajmy o tym, że odpowiednie warunki pracy to niezbędny element prawidłowo działającego przedsiębiorstwa, pozwalający osiągać jak największy zwrot z inwestycji dla pracowników, klientów oraz całej działalności.

Certyfikat ISO 45001

WSK

Wewnętrzny System Kontroli musi posiadać każdy przedsiębiorca, który zamierza korzystać z obrotu uzbrojeniem z państwami znajdującymi się poza Unią Europejską, jak i w Unii Europejskiej. Wdrożenie i certyfikowanie WSK jest konieczne nawet przed każdą transakcją, jeśli firma chce handlować bronią po uzyskaniu koncesji krajowej. Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, jest zakupienie normy ISO 9001:2015 na stronie Polskiego Komitetu Normalizacji. Po wykonaniu zakupu można rozpocząć pracę nad WSK, czyli przystąpić do opracowania dokumentacji systemy zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2015. Jest to bardzo ważna kwestia dotyczący zachowania bezpieczeństwa kraju, a tym samym utrzymania międzynarodowego pokoju.

Certyfikat WSK

AQAP

Certyfikat AQAP (Allied Quality Assurance Publication - Publikacja Standaryzacyjna dotycząca Zapewnienia Jakości) odnosi się do wymogów dotyczących systemu jakości łańcucha dostaw w branżach wojskowych oraz pokrewnych. Określona dokumentacja bazuje na wymaganiach, jakie są realizowane w trakcie dostaw dla wojska, natomiast podstawą prawną wymagań AQAP jest dokument standaryzacyjny NATO – STANAG 4107. Wdrożenie tego systemu jest konieczne w branżach, które zajmują się projektowaniem, produkcją i dostarczaniem wyrobów lub świadczeniem usług zamawianych przez Siły Zbrojne RP i inne armie NATO. Dzięki certyfikatowi organizacja może skutecznie utrzymywać aktualne kontrakty dla wojska, a także pozyskiwać nowe zamówienia.

Zapraszamy do konsultacji z naszą firmą Pakuła Consulting - jesteśmy doświadczoną organizacją w dziedzinie usług szkoleniowych oraz wdrożeniowych. Nasze usługi są dostosowane do potrzeb klientów, do których podchodzimy indywidualnie i z dbałością o każdy szczegół. Ponadto, posiadamy akredytację BUR i LAWP na świadczenie doradztwa oraz jesteśmy zarejestrowani w rejestrze ośrodków szkoleniowych. Wszelkie działania wykonujemy sprawnie i dbamy o zadowolenie klientów.

Certyfikat AQAP

Kontakt

ul. Łąkowa 27B, lok. 23
90-554 Łódź

538 485 581
42 639 50 83

sekretariat@pakulaconsulting.pl

Formularz kontaktowy


PakulaConsulting 2024 © All rights reserved
Realizacja: DamianGuzek.com