Certyfikat RABC EN 14065

Wdrażanie RABC EN 14065

Szkolenie RABC EN 14065


Certyfikat RABC

Certyfikat RABC gwarantuje zapewnienie odpowiedniej jakości higienicznej tekstyliów. Certyfikacja RABC bazuje normie EN 14065, co pozwala na zdefiniowanie i wdrożenie działań mających na celu zapewnienie jakości mikrobiologicznej materiałów włókienniczych, stosowanych w sektorach służby zdrowia: szpitale, kliniki i domy opieki.

Certyfikacja RABC jest gwarancją nienagannej jakości higieny.


Wdrażanie systemu RABC zgodnie EN 14065

Metoda RABC (analiza ryzyka i kontrola skażenia) jest inicjatywą skierowaną na jakość w pralniach. Oferuje ona system zarządzania jakością, który ogranicza zanieczyszczenie mikrobiologiczne, poprzez analizę i kontrolę zagrożeń odnoszących się do obróbki materiałów włókienniczych.

System RABC zapisany jest w siedmiu zasadach:

  • Identyfikacja zagrożeń mikrobiologicznych związanych z procesami, produktami i personelu.
  • Ustanowienie strategii zarządzania ryzykiem
  • określenie granic progów i poziomów tolerancji.
  • Ustanowienie odpowiedniego systemu monitoringu.
  • Przewidywanie działań korygujących w razie przekroczenia krytycznych wartości
  • Ustanowienie procedur weryfikacji systemu RABC.
  • Utrzymywanie kontroli dokumentów oraz systemu nagrywania, w celu zapewnienia identyfikowalności.

Czyszczenie tkanin z różnych jednostek leczniczych, dopóki nie zostaną udostępnione pacjentom, musi być procesem bezpiecznym. Certyfikacja RABC, promuje jakość i wydajność, poprzez odpowiedni system zarządzania oraz przekazuje poważny i profesjonalny wizerunek pralni.


Szkolenie RABC EN 14065

Uczestnicy szkolenia RABC EN 14065 uczą się przedstawić cykle prania oraz analizować błędy, które mogą wystąpić w związku z zagrożeniem higieny. Do oceny ryzyka oraz określenia środków zapobiegawczych stosowane są sprawdzone narzędzia jakości. Słuchacze zdobywają kawałek po kawałku wiedzę potrzebną do precyzyjnie dostosowanej koncepcji zapewnienia higieny we własnej pralni.


Kontakt

ul. Łąkowa 27B, lok. 23
90-554 Łódź

538 485 581
42 639 50 83

sekretariat@pakulaconsulting.pl

Formularz kontaktowy


PakulaConsulting 2019 © All rights reserved
Realizacja: DamianGuzek.com


Pakuła Consulting używa plików cookies. Zapamiętują one ustawienia (np.: ukrycie banerów). Używane są one również przez Google AdSense. Jeżeli nie zgadzasz się z takim wykorzystaniem, możesz uniemożliwić używanie ciasteczek, korzystając z odpowiednich ustawień przeglądarki.